Mobile Reality is attending New York FinTech Week | Let's meet with our CEO in NYC! 8-11th April
BOOK MEETING

Marketing & HRPracuj zdalnie! Dlaczego warto pracować w Mobile Reality?

Wszyscy dobrze wiemy, że nie ma idealnego miejsca pracy, ale jednak są na rynku firmy, które starają się być jak najlepsze dla swoich współpracowników.
Updated at06.03.2024
Published at20.03.2022
Aneta Wodarz
Aneta Wodarz

HR Manager

Table of contents

  1. Wstęp
  2. Zakończenie

Share the article

Wstęp

Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że nie ma idealnego miejsca pracy. Na pewno zdarzą się również Ci, którzy powiedzą, że każda praca to marnowanie czasu (a praca zdalna już w ogóle), a pracodawcy to zło. No cóż, takie opinie się zdarzają. Z różnych przyczyn nie zawsze pracodawcom udaje się stworzyć idealne warunki do pracy. Czasami wychodzi to lepiej, czasami gorzej. Czasami jako pracodawcy mamy w firmie na wszystko wpływ, czasami jednak decyduje za nas ktoś np. ze spółki matki, kto wyznacza nam granice naszych działań. A czasami, gdy w firmie jest praca zdalna, ciężko jest nad wszystkim zapanować. Jednak mimo wszystko, warto zrobić cokolwiek, aby dać swoim pracownikom miejsce pracy, z którym mogliby poczuć się dobrze i przede wszystkim utożsamiać. Szczególnie wtedy, gdy właśnie obowiązuje u Was praca zdalna. Jako zespół Mobile Reality możemy z dumą i dużą pewnością siebie przyznać, że nasza firma to miejsce, które robi bardzo dużo, aby nasi pracownicy czuli się doceniani i zadowoleni ze swojej pracy, oraz aby zdecydowanie czuli się częścią #MRTeam. Skąd w nas śmiałość do takich stwierdzień?

Dlaczego Mobile Reality to idealne miejsce pracy dla Ciebie?

Praca zdalna z niesamowitym i normalnym zespołem

Po pierwsze, dbamy o dobrą atmosferę i kulturę pracy poprzez wzajemny szacunek. Upewniamy się, że nasz zespół składa się z ludzi, którzy po prostu lubią się nawzajem i chcą spędzać czas razem w pracy, oraz na imprezach integracyjnych, czy jakichkolwiek wyzwaniach sportowych. Jesteśmy wszyscy otwarci, pomocni i przyjaźni. Po prostu NORMALNI. Nie znajdziesz u nas nikogo, kto byłby niemiły, nieuprzejmy, konfliktowy, czy problematyczny. Otrzymasz pomoc w każdej sytuacji, a każdy członek zespołu wie, że może liczyć na pozostałych. Nasz zespół jest zróżnicowany pod względem umiejętności i stacku technologicznego, wieku i seniority. W Mobile Reality będziesz pracować ze studentami i osobami w wieku emerytalnym, co pozwala na ciągłą wymianę wiedzy i doświadczeń. Jako Junior Software Developer, czy Graphic Designer znajdziesz u nas miejsce tak samo jak Senior Software Developer, czy Data Architect. Nie ma nic lepszego dla rozwoju Twojego oraz zespołu niż ciągła wymiana opinii w zespole, który jest po prostu różnorodny. Dołączając do nas, zaangażujemy Cię również w inicjatywy społeczne, takie jak zbiórki na ratunek i pomoc dla zwierząt, wsparcie dla Ukrainy. Pomagamy, jak tylko możemy, ale najbardziej cieszymy się, że cały nasz zespół jest w to zaangażowany. I znowu... mimo że w naszej firmie jest głównie praca zdalna. Pamiętaj jednak, że nikt Cię do niczego zmuszać nie będzie.

Rozwijasz się z nami

Współpracując z nami, pracujesz z najnowszymi technologiami i nad ciekawymi projektami dla klientów z całego świata. Prowadzimy projekty dla klientów z szeroko rozumianej branży rozrywkowej, muzycznej, nieruchomości i projektów blockchainowych, takich jak NFT (psst... mamy również swój własny produkt), więc na pewno znajdziesz u nas dobre miejsce pracy dla swojego rozwoju zawodowego, zgodnego z Twoimi potrzebami. W projektach skupiamy się na pracy zespołowej, dbamy o jakość kodu i wspólnie wybieramy technologie, więc możesz być pewien, że masz realny wpływ na decyzje podejmowane w projekcie. Odnośnie projektów dla klientów z całego świata, pewnie zastanawiasz się, jak wyglądają godziny pracy? Tym bardziej że często praca zdalna powoduje trudność w rozdzieleniu pracy od życia prywatnego? Zarówno nasi klienci, jak i część zespołu znajdują się w różnych częściach świata, ale tak staramy się układać pracę, aby realizować zadania w godzinach zbliżonych do polskich godzin roboczych, oraz abyś nie musiał pracować np. po nocach.

Uczysz się z nami

Każdy z naszych współpracowników w trakcie roku otrzymuje do wykorzystania budżet szkoleniowy, który możesz wykorzystać na dowolne szkolenie/kurs kończący się egzaminem lub otrzymaniem certyfikatu. Może być to nawet kurs pt. "Java Developer" mimo że w naszych projektach nie pracujemy w Javie. Nasze zespoły regularnie odbywają spotkania np. "Frontowe", czy "Backendowe" itd. na których będziesz dyskutować o najważniejszych innowacjach technologicznych, omawiać ciekawe rozwiązania i wymieniać się wiedzą i doświadczeniami. Jeśli będzie taka potrzeba, będziesz mógł również skorzystać z "Dnia Kompilatora" w ramach którego skupisz się na zdobyciu nowych praktycznych umiejętności, których nie mógłbyś nabyć w ramach pozostałych kursów lub szkoleń.

Inwestujemy w narzędzia i technologie pracy

W Mobile Reality rozumiemy, że narzędzia i technologie, z których developer korzysta na co dzień, mają ogromny wpływ na efektywność pracy i zadowolenie z wykonywanych zadań, szczególnie gdy jest to praca zdalna. Dlatego w pracy staramy się inwestować w najnowsze oprogramowanie, sprzęt i rozwiązania chmurowe, aby nasi współpracownicy mieli do dyspozycji najlepsze możliwe środowisko i miejsce pracy. Zapewniamy dostęp do najlepszych narzędzi do zarządzania projektami, komunikacji zespołowej oraz projektowania i programowania (dajemy np. dostęp do WebStorm), co pozwala na płynną i efektywną realizację zadań. Cała nasza troska o zasoby technologiczne jest dla nas sposobem na pokazanie, jak bardzo cenimy czas i umiejętności naszego zespołu.

Pracujemy nad projektami opensource'owymi

Jednym z kluczowych elementów naszej działalności jest zaangażowanie w rozwój projektów opensourcowych. Własna biblioteka opensource'owa react-native-select-pro nie tylko świadczy o naszym wkładzie w społeczność programistyczną, ale także pozwala na wymianę wiedzy i doświadczeń w grupie innych developerów na całym świecie, niezależnie od ich lokalizacji. Zachęcamy naszych współpracowników do udziału w tego typu projektach, co nie tylko wzmacnia nasz wizerunek jako firmy, ale także pozwala na osobisty rozwój i budowanie globalnej sieci kontaktów zawodowych naszych developerów.

Zadbamy o Twoje zdrowie fizyczne i psychiczne

Pracując z nami, możesz być pewien, że otrzymasz pakiet świadczeń pozapłacowych, które pozwolą Ci utrzymać równowagę pomiędzy życiem prywatnym a zawodowym. Potrzebujesz wizyty u lekarza? Chcesz ubezpieczyć swoje życie? Mamy dla Ciebie pakiet ubezpieczeniowy. Chcesz ćwiczyć ciało i umysł? Ćwicz z kartą Multisport i medytuj z Mindy. Chcesz nauczyć się angielskiego? Sfinansujemy Twój kurs językowy. Myślę, że możemy tutaj dodatkowo pochwalić się tym, że większość oferowanych przez nas benefitów finansujemy w 100% kosztów brutto, co jest rzadkością w przypadku, gdy występuje u nas pełna praca zdalna, więc tak, Mobile Reality to miejsce, które dba o pracownika, więc tym bardziej warto korzystać. Nie wahaj się, praca czeka, więc aplikuj do nas!

Praca taka, jak chcesz

Jaka praca Cię interesuje? Praca zdalna? Praca hybrydowa? Wszyscy pracujemy zdalnie, abyś mógł wybrać dowolne miejsce na świecie i w dowolnej lokalizacji. Marzysz o pracy na rajskiej plaży w Tajlandii, czy może praca w przestrzeni coworkingowej w Warszawie? A może Wrocław lub inne miasto, może praca hybrydowa, a może po prostu Twoja dostępność to cała Polska? Pracuj dokładnie tam, gdzie czujesz się dobrze i komfortowo. Pracuj w dowolnym mieście, czy zakamarku świata. Nie będziemy oczekiwać od Ciebie, żebyś przyjeżdżał do naszego biura w Warszawie. Tym bardziej, jeśli postanowiłeś właśnie rzucić wszystko i wyjechać... na Mauritius (jak nasz Software Developer Mykhailo). Pamiętaj jednak, że parę razy w roku wybieramy jakieś miasto i spotykamy się na imprezach integracyjnych (wtedy to oczywiście nie praca;)) i będziemy zachwyceni jeśli do nas dołączysz ;). A jeśli jednak interesuje Cię praca hybrydowa lub to o czym myślisz, to praca w biurze... nasze biuro/siedziba w WeWorku (nasza siedziba to: ul. Grzybowska 62, Warszawa) czeka na Ciebie. A co z czasem pracy? Przypomniałam już o tym wyżej przy okazji pracy projektowej, ale czas pracy w Mobile Reality jest elastyczny, dlatego nasza firma to miejsce, w którym możesz planować swój dzień pracy według własnych potrzeb. Potrzebujesz wizyty u dentysty w środku dnia, czy Twój pies potrzebuje spaceru? Nie ma problemu! Umawiamy się na określoną pracę, określoną stawkę netto/brutto, w określonym wymiarze godzinowym i nikt nie będzie sprawdzał, czy dzisiaj zacząłeś pracę o 8:00, czy 9:55 ;) Forma zatrudnienia i umowa będą dokładnie takie, jak potrzebujesz. Pracujesz jako konsultant lub szukasz praktyki? Porozmawiamy i sprawdzimy, jakie są możliwości naszej firmy.

Nasza lokalizacja: Warszawa czy cała Polska?

Pomimo wspomnianej już wielokrotnie 100% pracy zdalnej, w naszych ofertach pracy (szczególnie na jobboardach zwiazanych z branżą IT) często pojawia się informacja, że posiadamy biuro w Warszawie, ale praca dostępna jest na terenie całej Polski. Dlaczego tak robimy? Mobile Reality oferuje 100% pracę zdalną, a naszymi ogłoszeniami chcemy dotrzeć do jak największego grona kandydatów, a Ci są dostępni w przeróżnych zakarmach kraju, czy świata. Stacjonarne biuro jednak posiadamy i znajduje się przy ulicy Grzybowskiej 62, w nowoczesnej przestrzeni coworkingowej WeWork. To kreatywnie zaprojektowane miejsce oferuje szereg udogodnień dostosowanych do naszych potrzeb, oraz stwarza idealne warunki do pracy twórczej i efektywnych spotkań całęgo naszego zespołu, gdy taka potrzeba występuje. Pomimo że praca w naszej firmie jest głównie zdalna, jeśli poczujesz potrzebę pracy z biura, nasze biuro będzie dla Ciebie dostępne, ale przypominam po raz kolejny: nikt nie będzie oczekiwał od Ciebie pracy stacjonarnej.

Otrzymasz od nas feedback

W Mobile Reality kładziemy duży nacisk na kulturę otwartego feedbacku i ciągłego rozwoju. Wierzymy, że każdy z nas może się uczyć każdego dnia, niezależnie od zajmowanego stanowiska. Regularne spotkania 1:1 z działem HR, czy Twoim managerem, kwartalne ewaluacje, praca i bieżące śledzenie postępów, indywidualne plany rozwoju oraz otwarte dyskusje na temat osiągnięć i obszarów do poprawy, to elementy, które budują naszą firmową kulturę. Może wydawać się, że jest tego sporo, ale gdy nasze miejsce pracy to głównie praca zdalna, szczególnie musimy pochylić się nad potrzebami i rozwojem naszych współpracowników. Staramy się, aby każdy pracownik czuł się doceniony i wiedział, że jego praca ma realny wpływ na rozwój firmy.

Jesteśmy otwarci na dialog

W Mobile Reality cenimy sobie mnie ustrukturyzowaną strukturę, która sprzyja otwartej komunikacji i współpracy na wszystkich poziomach. Pozwala to każdemu członkowi zespołu czuć się ważnym i słyszanym, bez względu na zajmowane stanowisko, czy to, że to jednak praca zdalna. Zachęcamy wszystkich do rozmów i dyskusji, co pozwala na szybkie rozwiązywanie problemów i wspólne podejmowanie decyzji. W naszym zespole każdy ma możliwość wyrażenia swojej opinii i wpłynięcia na kierunek rozwoju firmy, co buduje poczucie zaangażowania w realizowane projekty.

Mobile Reality jako miejsce pracy - opinie

Gdy w przeglądarce wpiszesz "Mobile Reality opinie" lub na jakimkolwiek portalu pracy (np. pracuj.pl czy portalu praca.pl) wpiszesz hasła "it praca" i "Mobile Reality praca" znajdziesz zdecydowanie pozytywne opinie. Nie dzieje się to bez przyczyny. Praca zdalna w Mobile Reality wg naszych współpracowników jest po prostu najlepszą opcją pracy, niezależnie od lokalizacji. Jak oceniają to miejsce pracy nasi współpracownicy?

Ola, Project Manager:

Mobile Reality to najzdrowsze miejsce pracy, w jakim miałam okazję pracować.

Magda, Frontend Developer

Praca w Mobile Reality nigdy się nie nudzi - wszyscy ciągle uczymy się czegoś nowego.

Przemek, UI/UX Designer:

W Mobile Reality dbamy zarówno o zdrowe podejście do samej pracy, jak i work-life balance. Szanujemy czas wolny i nawet zachęcamy zespół do rozwijania swoich pasji, ćwiczeń i odpoczynku.

Oferty pracy i proces rekrutacji w Mobile Reality

W ofertach pracy dostępnych na naszej stronie szukamy specjalistów z różnych obszarów, rekrutując programistów ze znajomością React.js, Vue.js, Nest.js, DevOpsów oraz kandydatów na wiele innych stanowisk, również tych z obszarów tzw. "miękkich". W Mobile Reality doceniamy różnorodność doświadczeń i poziomów seniority, zachęcając do aplikowania na oferty pracy zarówno juniorów, jak i bardziej doświadczonych profesjonalistów z branży IT. Nasz proces rekrutacyjny dla stanowisk programistycznych zazwyczaj składa się z 4 etapów, aby jak najlepiej poznać kandydatów i umożliwić im zaprezentowanie swoich umiejętności oraz bliższe poznanie naszej firmy. Cały proces rozpoczynamy od 5-minutowej rozmowy telefonicznej, mającej na celu krótkie przedstawienie się i omówienie oczekiwań. Następnie umawiamy się na półgodzinną rozmowy techniczną z zadaniem technicznym. To szansa na pokazanie swoich kompetencji i sposobu podejścia do problemów programistycznych. Kolejny krok to max 1 godz. rozmowa rekrutacyjna z działem HR, podczas której omawiamy kwestie związane z kulturą pracy w naszej firmie, wartościami i oczekiwaniami obu stron. Po pozytywnym zakończeniu procesu rekrutacyjnego i wytypowaniu kandydata składamy ofertę pracy oraz ustalamy datę pierwszego dnia pracy i wszystkie formalności związane z rozpoczęciem współpracy.

Zakończenie

Czy idealne miejsce pracy zdalnej branży IT istnieje? Cóż... Myślę, że mamy wiele powodów, by wierzyć, że Mobile Reality to idealna zdalna praca IT dla Ciebie i dla Twojego rozwoju. Nie będę kłamać, że zawsze jest idealnie, bo wierzę, że nie ma takich miejsc i Mobile Reality na pewno idealne nie jest, ale jest po prostu normalne i właśnie to uważam za wystarczający powód, dla którego powinieneś zastanowić się nad dołączeniem do nas. Jeśli chcesz zobaczyć, co możemy Ci zaoferować, sprawdź nasze najnowsze oferty pracy. Nie wahaj się i aplikuj do nas już teraz. W żadnym serwisie pracy branży IT nie znajdziesz takiej oferty pracy jak na naszej stronie. Zaaplikuj do nas. Czekamy na Ciebie!

Did you like the article?Find out how we can help you.

Matt Sadowski

CEO of Mobile Reality

CEO of Mobile Reality

Related articles

Chcesz wyjechać na wakacje, ale praca Ci nie pozwala? Rozwiązaniem jest workation.

26.03.2024

Jak dobrze zaplanować połączenie pracy i workation?

Chcesz wyjechać na wakacje, ale praca Ci nie pozwala? Rozwiązaniem jest workation.

Read full article

We have been seeking a solution that can be implemented in our processes to help with employee retention. We have come up with NFT kudos implementation!

26.03.2024

How NFT Reality Kudos increased employee engagement?

We have been seeking a solution that can be implemented in our processes to help with employee retention. We have come up with NFT kudos implementation!

Read full article

What is CTO? How does a CTO navigate innovation, risk, and system security in today's fast-paced tech environment?

26.03.2024

Unveiling the World of a Chief Technology Officer

What is CTO? How does a CTO navigate innovation, risk, and system security in today's fast-paced tech environment?

Read full article