Marketing & HROd juniora do seniora: kluczowe kompetencje w IT

Sprawdź, jakie kroki możesz podjąć, aby efektywnie rozwijać swoje kompetencje w branży IT i osiągnąć sukces zawodowy.
Aneta Wodarz
Aneta Wodarz

HR Manager

Table of contents

  1. Wprowadzenie
  2. PODSUMOWANIE

Share the article

Wprowadzenie

Wszystko wymaga czasu. Szczególnie w nauce programowania. W Polsce wierzymy, że „nie od razu Rzym zbudowano”, ale kiedy już go w końcu zbudowano to „wszystkie drogi prowadzą do Rzymu”. Jak to możesz rozumieć? Gdy zaczynasz swoją przygodę w programowaniu i chcesz dołączyć do szeregu programistów, Twój rozwój kariery nie wydarzy ot tak od razu, ale gdy już ten proces w końcu się zacznie, osiągniesz dokładnie to, czego chcesz i potrzebujesz. Wiele rzeczy wymaga czasu i cierpliwości, dlatego pamiętaj o tym, że nie dostaniesz tytułu seniora tylko dlatego, że tak sobie postanowiłeś. Żeby zostać senior developerem, potrzebujesz nie tylko ciężkiej pracy i nauki, czy zdobywania kompetencji twardych, ale również rozwoju miękkich, dlatego dzisiaj skupimy się głównie na nich. Czyli tych umiejętnościach miękkich programisty, które niezależnie od tego, na jakim etapie posiadania umiejętności technicznych jesteś, pozwolą Ci zdecydowanie szybciej i efektywniej rozwinąć się z etapu zagubionego juniora do etapu seniora, u którego np. inni juniorzy poszukują wsparcia. To, co tutaj przeczytasz, będzie na tyle uniwersalne, zarówno dla osoby pracującej w branży IT, jak i dla kogoś z innej branży, kogo interesuje rozwój kariery IT.

Jakie umiejętności powinien posiadać programista? Poznaj ponad 10 najważniejszych umiejętności.

Co przyspieszy Twój rozwój osobisty w programowaniu?

CEL

Żeby cokolwiek zrobić, trzeba wiedzieć, co w ogóle chce się zrobić. W tym przypadku trzeba zastanowić się nad tym, co w ogóle chcesz osiągnąć w trakcie swojej kariery, w jakim celu chcesz to osiągnąć, jakie kroki wykonasz, no i najważniejsze: dokąd zmierzasz, tj. co ma być na końcu Twojego zawodowego rozwoju, jakie umiejętności miękkie programisty musisz posiadać i na jakim stanowisku chcesz być (może jakieś stanowisko managerskie?). Jeśli nie zdefiniujesz swoich celów albo będziesz je regularnie zmieniać, niczego nie osiągniesz. W takiej sytuacji, za 20 lat będziesz po 15 przebranżowieniach, z pracą w 20 różnych firmach, z tysiącem pomysłów na siebie, a w dalszym ciągu nikt, w tym Ty sam, nie będzie wiedział, czym się zajmujesz i jakie umiejętności posiadasz. A już na pewno nikt nie będzie o Tobie myślał, że jesteś programistą specjalizującym się w konkretnej dziedzinie. Przemyśl dobrze swój cel, jakie musisz mieć kwalifikacje, co chcesz osiągnąć w programowaniu, i w jaki sposób. No i przede wszystkim zastanów się, od jakiego stanowiska w branży chcesz zacząć, jakie będzie to wymarzone i po prostu zmierzaj w tym kierunku. No i pamiętaj, nie ma nic złego w modyfikowaniu swoich planów, zmianie kariery albo byciu na tym samym poziomie seniority przez długi okres lub nawet przez całe życie, ale najpierw jakoś karierę w branży IT trzeba zacząć.

Pro-tip od doświadczonego developera:

Zacznij pracować nad pomysłem/projektem i po prostu zacznij działać, bez analizowania jak to zrobić. Zacznij realizować swoje cele, nieważne jak.

Mykhailo, Frontend & Mobile Developer w Mobile Reality

diagram ścieżki kariery rozwój kariery it

CIEPRLIWOŚĆ

Pewnie zastanawiasz się, dlaczego w tym artykule jest taka oczywistość. Oczywiste jest to, że kariera programisty wymaga czasu, a właśnie ten długi czas wymaga cierpliwości. Uwierz mi, wielu programistom brakuje cierpliwości. Zresztą kto nie chciałby, żeby wszystko wydarzyło się od razu. Cierpliwość przydaje się szczególnie wtedy, gdy napotykamy jakiekolwiek trudności, albo nasz plan nie jest realizowany tak, jakbyśmy chcieli. W takich sytuacjach najlepiej wrócić do wspomnianych wcześniej celów, misji i planów, bo to pomaga wrócić na właściwe tory i przypomnieć sobie, po co to wszystko robimy. Kiedy wracasz do tego myślami, przypominasz sobie o tym, co na końcu ścieżki kariery, tym samym motywacja wraca, a Twoja cierpliwość rośnie każdego dnia, a to jest to, czego najbardziej potrzebujesz na każdym etapie swojej ścieżki kariery idealnego developera.

NAUKA

Kiedy zaczynasz swoją karierę jako początkujący programista, oczywiste jest, że ciągle uczysz się czegoś nowego i sprawdzasz/czytasz jak coś zrobić. Zapoznajesz się z dokumentacją techniczną, aby wiedzieć coraz więcej i rozumieć, o czym mówią inni programiści. W kolejnych krokach uczysz się coraz więcej, poznajesz nowe technologie, podnosisz swoje kompetencje twarde, podnosisz swoje umiejętności miękkie, aż dochodzisz to takiego specyficznego momentu, kiedy czujesz się na tyle sprawnie z tematami zawodowymi, że… przestajesz uczyć się nowych rzeczy, tym bardziej kompetencji miękkich. To jest ok, każdy programista i każdy z nas dociera do tego momentu i zostaje w nim jakąś chwilę. Raz dłużej, raz krócej, czasami na zawsze. Do czasu, gdy postanawiasz, że chcesz zmienić pracę, musisz ją zmienić, lub chcesz awansować i zarabiać więcej. W tym momencie potrzeby rynku i pracodawców zweryfikują Twoje umiejętności techniczne i umiejętności miękkie. Brutalna prawda jest taka, że gdy zmieniasz pracę, będziesz musiał wiele nadrobić, szczególnie jeśli nowa praca wiąże się z szerszym zakresem obowiązków, np. byciem również tech leadem dla zespołu programistów. Świat technologii każdego dnia się zmienia i rozwija, więc w codziennej pracy programisty musisz być po prostu na bieżąco, dlatego jako dobry programista nigdy nie zapominaj o nauce i zdobywaniu nowych umiejętności, szczególnie umiejętności miękkich. Dzięki czemu łatwiej będzie Ci współpracować z zespołem programistów i pracować w różnorodnych środowiskach, a może nawet zostaniesz mentorem dla jakiegoś juniora. Pamiętaj o tym, że to, że z czymś pracujesz od 15 lat i jest dalej w Twojej firmie potrzebne, nie oznacza, że na rynku w dalszym ciągu jest to wymagane i cenione. Może tak się zdarzyć, że tej konkretnej technologii nikt nie używa od lat, a Twoje umiejętności rynkowo u pracodawców będą warte poziomu juniora. Prawda jest taka, że od rozwoju umiejętności i nauki nic Cię nie zwalnia i to, że nie masz, jak podnosić swoich umiejętności, to tylko wymówka. W dzisiejszych czasach, mając dostęp do Internetu, możesz zdobywać wiedzę i inne kompetencje za darmo praktycznie z dowolnego miejsca na świecie. Uczyć się czego chcesz, jak chcesz. Możesz korzystać z bibliotek, repozytoriów, publicznie dostępnych materiałów i dokumentacji – wszystkiego, czego tylko potrzebujesz. Wystarczy tylko poszukać. Pamiętaj jednak również o tym, żeby rozwijać się nie tylko w tych obszarach, które potrzebne są Ci stricte do pracy, ale również interesuj się tematami okołobiznesowymi. Bądź wszechstronny. Interesuj się designem, gospodarką i ekonomią itp. Chcesz pracować kiedyś senior backend developer? Interesuj się również frontem, UX, może zarządzaniem projektami w branży IT. Interesuj się tym, jak i co robią inni, dzięki czemu może pojawi się możliwość zarządzania zespołem programistów jako tech lead, może Product Manager, albo może nawet CTO. Im więcej wiesz i umiesz, tym więcej możliwości przed Tobą.

PYTANIA

Nie bój się zadawać pytań. To normalne, że gdy zaczynasz swoją karierę w programowaniu, nie jesteś jeszcze siebie pewien, boisz się, że źle wypadniesz na tle innych programistów. Tym samym możesz bać się zapytać o najprostsze rzeczy. Prawda jest taka, że jeśli nie zaczniesz zadawać pytań, nawet tych najgłupszych, to nigdy nie poznasz na nie odpowiedzi, dalej będziesz popełniać te same błędy, a finalnie jakość Twojej pracy będzie cały czas na tym samym poziomie. Nie ma nic złego w zadawaniu pytań. Czasami lepiej zadać to samo pytanie 10 razy niż tkwić w błędzie i marnować czas. A jeśli myślisz, że ciągłe zadawanie pytań Ci nie pomoże, pamiętaj o tym, że wiele pracodawców uważa, że takie „pytające” osoby odbiera się w zespole programistów jako osoby bardziej zaangażowane, proaktywne i takie, którym bardziej zależy. Pokazujesz się od najlepszej strony, a to tylko działa na Twoją korzyść w rozwoju kariery i kompetencji miękkich.

Pro-tip od doświadczonego Project Managera: 

Musisz być proaktywny, bo tylko tak inni Cię zauważą, będą chcieli z Tobą wchodzić w dyskusje, tym samym będziesz mieć więcej możliwości, żeby się od innych uczyć.

Łukasz Adamczyk, Delivery Manager w Mobile Reality

PRAKTYKA

Wspomniałam już o tym wcześniej, więc wiesz, że jako programista musisz ciągle się uczyć i poszerzać swoje umiejętności techniczne w zakresie programowania. Jednak samą wiedzą i jej poszerzaniem nic nie osiągniesz. Potrzebna jest Ci jeszcze codzienna praktyka, po prostu praca. Oczywiście, zakładam, że masz praktykę w ramach swoich codziennych zadań i obowiązków programisty. W tym punkcie mam przede wszystkim na myśli wszystkie aktywności, projekty, cokolwiek co robisz po godzinach swojej pracy. I nie zawsze muszą to być płatne zlecenia dodatkowe. Wystarczy, jeśli w wolnym czasie zajmiesz się czymś dla przyjemności, po prostu dla siebie samego, dla nabycia nowych zdolności, ale takiego co rzeczywiście wpłynie pozytywnie na Twój rozwój zawodowy/kariery IT. Co to może być? Jeśli pracujesz jako programista, może jakiś projekt gry? Jeśli zaczynasz karierę jako Social Media Manager, może spróbujesz rozwinąć konto swojego kota na Instagramie? Gdy zaczniesz pracować nad swoim projektem, tworzyć content, albo przygotowywać dla siebie raporty i analizy, możesz to również udostępniać innym, dzięki czemu poznasz prawdopodobnie nowych ludzi, a przede wszystkim otrzymasz cenny feedback. Cokolwiek będziesz robić, nawet w swoim czasie prywatnym, wyjdzie Ci to na dobre w przyszłości. Możesz sobie nie zdawać z tego sprawy, ale większość ludzi nie robi nic dodatkowego w trakcie lat kariery na etacie, nie rozwijają się w czasie wolnym i znowu… to jest jak najbardziej ok. Każdy ma prawo przeżyć swoje życie, tak jak tylko chce. Jednakże, jeśli włożysz odrobinę więcej wysiłku niż pozostali, osiągniesz od nich więcej.

Pro-tip od doświadczonego developera:

Nie bój się szukać odpowiedzi i nie bój się kombinować.

Gosia Widomska, Frontend Developer w Mobile Reality

SYSTEMATYCZNOŚĆ

Żeby cokolwiek osiągnąć, potrzebujesz czasu - wiesz o tym, prawda? Kiedy mam na myśli sam czas, to mam na myśli przede wszystkim aktywności, które robisz w trakcie upływającego czasu, a nie tylko jednorazowe akcje. Nie schudniesz przecież przez to, że raz w tygodniu zjesz zdrowy obiad, jeśli w pozostałe dni tygodnia zajadasz się czekoladą i nie trenujesz. Jeśli zaczniesz ćwiczyć, uczyć się, nabywać jakąś zdolność, robić to, nad czym Ci zależy codziennie, nawet przez chwilę, pierwsze efekty zobaczysz już po kilku tygodniach. Tym jest właśnie systematyczność. Codzienna praca. Codziennie nowe kompetencje. Każdego dnia nauka, nowe zadanie/ćwiczenie jako systematyczne dążenie do sukcesu i rozwoju kompetencji. Pamiętaj o tym, że do tego wszystkiego będzie Ci też potrzebna i wspomniana wcześniej cierpliwość.

PRZYJACIELE

Wszyscy dobrze wiemy, że to z kim się zadajemy, wpływa na to, kim my jesteśmy. Nikt nie będzie od Ciebie oczekiwał, żebyś zerwał kontakty z rodziną czy przyjaciółmi, ale postaraj się znaleźć sobie kogoś, kto będzie Cię inspirował, kto będzie Twoim mentorem, kogo będziesz mógł się zapytać o dowolne rzeczy i kto Cię pokieruje w Twojej karierze i rozwoju kompetencji. To zdecydowanie pomoże Ci na początku kariery, bo przyspieszy czas nauki i pomoże nabyć kompetencje. Jeśli nie masz dostępu do nikogo, kogo mógłbyś potraktować jako swojego mentora, spróbuj znaleźć ludzi, którzy są w podobnej sytuacji i miejscu w branży IT do Ciebie. Którzy mają takie same kompetencje i tak samo, jak Ty potrzebują wsparcia. Może znajdziesz ich na jakieś grupie na Discord albo Facebook. Może jakieś meetupy? Może w nauce pomoże Ci też jakiś ciekawy kanał na YouTube? W Internecie znajdziesz mnóstwo opcji zarówno do nauki, jak i do poznania ludzi - wystarczy ich poszukać. Pamiętaj również o tym, że czasami nie trzeba daleko szukać. Możemy nawet nie wiedzieć, że nasz kolega z pracy lub sąsiad bierze właśnie udział w tym samym Bootcampie co my, że po godzinach uczy się i rozwija się, aby awansować lub się przebranżowić. I w sumie nie będziesz o tym wiedział, dopóki się o to nie zapytasz (pomaga umiejętność pytania). Oczywiście łatwiej jest, gdy pracujecie wspólnie i rozwijacie się w ramach Waszych codziennych obowiązków, np. pracując przy tym samym projekcie, bo możecie wtedy uczyć się na żywym organizmie, a przy okazji wzajemnie wspierać, podnosić swoje kwalifikacje i kompetencje miękkie. Pamiętaj jednak, że ucząc i rozwijając się z kimś innym, może pojawić się zazdrość, ale to nie pomoże żadnej ze stron. Raz będzie szło lepiej Twojemu koledze, raz Tobie. Normalna kolej rzeczy, dlatego pamiętaj o tym, aby nikomu źle nie życzyć, bo nigdy nie wiadomo co nas jeszcze czeka. Pomagajcie sobie nawzajem, to zawsze przynosi korzyść. Jak możemy przeczytać w Forbes:

Pomagaj innym i dziel się informacjami, które posiadasz – to zawsze przynosi korzyści w długiej perspektywie.

junior do senior w programowaniu

PERSONAL BRANDING 

Personal branding to nie stricte umiejętność, a coś zdecydowanie więcej. Jeśli marzysz o tym, aby wkrótce zostać senior developerem, pamiętaj o budowaniu silnej marki osobistej w swojej dziedzinie programowania. Nie ma tu na myśli rozwijania Twojego kanału na Youtube, budowania portfolio na własnej stronie internetowej, czy bycia LinkedIn’owym influencerem (co mimo wszystko Ci pomoże), ale mam tu na myśli Twoją wiarygodność. Poprzez wiarygodność rozumiem to, czy ludzie mogą Ci zaufać. Jeśli obiecasz coś, to po prostu dotrzymasz słowa. Jeśli poproszą Cię o pomoc w zrobieniu taska, nawet jeśli będzie to dla Ciebie za trudne, zrobisz wszystko, aby jakkolwiek pomóc w znalezieniu rozwiązania. Taka marka osobista jest na wagę złota, ale nie stworzysz jej przez noc. To jest coś, na co będziesz musiał pracować długimi latami, ale warto, bo bez wiarygodności i zaufania nikt nie będzie chciał Ci powierzać coraz to większej ilości odpowiedzialności. Jak możesz zacząć nad tym pracować? Wystarczy, gdy zaczniesz od uczciwości i rzetelności. Reszta przyjdzie sama. Jeśli chodzi o umiejętność budowania marki osobistej w social mediach I w Internecie - to też Ci pomoże. Im bardziej widoczny będziesz w Internecie, im więcej wartości dasz obserwującym, tym więcej obserwujących będziesz miał, a to wszystko wpłynie na coraz większą liczbę propozycji, które będą do Ciebie spływać spoza Twojej sieci znajomych. To też zdecydowanie wpłynie na Twój dalszy rozwój i to nie tylko w obszarze programowania. Jak możemy przeczytać w Markettailor.io:

Poprzez promocję Twojej marki, możesz dzielić się swoją wiedzą, umiejętnościami i doświadczeniami z innymi. Możesz ich inspirować do osiągania przez nich ich własnych celów i aspiracji. To spowoduje efekt kuli śnieżnej, która wprowadzi wyłącznie pozytywne zmiany i rozwój w obszarze Twojej ekspertyzy.

DOBRE MANIERY

To brzmi tak banalnie, że nie powinno się tu w ogóle znaleźć, prawda? Rzeczywistość jest taka, że nikt nie będzie chciał z Tobą pracować, awansować Cię, czy powierzać Ci zespołu, jeśli będziesz uważany za osobę niegrzeczną i łatwo popadającą w konflikty. Przecież sam nie chciałbyś pracować z takimi ludźmi, a tym bardziej, żeby taki właśnie był Twój bezpośredni przełożony. Bo kto lubi pracować z kimś, u kogo kuleją kompetencje miękkie? I teraz najważniejsze pytanie: po co w ogóle wspominam o takiej oczywistości? To może być dla Ciebie zaskakujące, ale niewielu jest na rynku senior programistów z dobrymi manierami, którzy są mili, potrafią wysłuchać i porozmawiać z każdym, tym bardziej którzy potrafią odpowiadać ze spokojem na nawet najdziwniejsze pytania junior developerów. I uwierz mi, jeśli będziesz taką osobą, gdzie Twoje kompetencje miękkie będą się wyróżniać, wszyscy będą Cię uwielbiać. Nie bądź jednym z tych programistów, którzy wraz z rozwojem umiejętności technicznych zapominają o umiejętnościach interpersonalnych (tzw. miękkie) i byciu po prostu fajnym człowiekiem. Umiejętność pracy z ludźmi jest kluczowa. Bądź osobą, z którą ludzie chcą i lubią pracować, a osiągniesz to, co chcesz, szybciej niż Ci się wydaje.

ODPOWIEDZIALNOŚĆ

Ten punkt z pewnością wynika z poprzednich, ale uważam, że bardzo istotne jest przypomnienie, że biorąc na siebie coraz więcej odpowiedzialności i coraz trudniejszych zadań, w długiej perspektywie robisz sobie tylko przysługę. Bardzo często zdarza się, że programiści robią wyłącznie to, co jest ich tzw. bare minimum (ostatnio modne określenie) i nie chcą robić niczego dodatkowego, co jakkolwiek wykracza poza listę ich obowiązków wypisanych w umowie. Tym samym nie przejmują inicjatywy w robieniu czegokolwiek. I to jest, po raz kolejny, jak najbardziej ok. Masz pełne do tego prawo, w końcu na to umawialiście się z pracodawcą. Jeśli jednak chcesz się rozwijać szybciej, musisz robić coś więcej niż reszta. Nie chodzi tu tylko o ilość zadań, ale przede wszystkim ich złożoność i trudność. Dlaczego? Bo jeśli ciągle robisz coś, na czym się znasz i co przychodzi Ci z łatwością, niczego nowego się nie nauczysz, nie mówiąc już o nowych umiejętnościach technicznych. Po drugie poprzez przejmowanie odpowiedzialności, pokazujesz, że można na Tobie polegać, budujesz tym swoją markę osobistą i ludzie mogą na Ciebie liczyć. To wszystko zdecydowanie wpłynie na szybkość Twojego rozwoju w programowaniu i będziesz częściej zapraszany do ciekawych projektów, inicjatyw, czy innych szans rozwoju Twojej kariery. Twoje kompetencje miękkie będą bardzo dobrze oceniane.

ODWAGA I POKORA

Nie bój się podejmować nowych wyzwań, iść zgodnie z Twoim planem i podążać za tym, czego chcesz jako programista. Nie myśl o tym, czy coś warto zrobić, czy musisz nabyć jakąś umiejętność. Po prostu się ucz. Po prostu to zrób. Odwaga Ci w tym zdecydowanie pomoże, ale pamiętaj o tym, aby nie popaść w zuchwałość. W trakcie procesu rozwoju Twoich umiejętności miękkich i technicznych możesz odnieść wrażenie, że jesteś kim wyjątkowym, i oczywiście jesteś, na pewno już posiadasz komplet najważniejszych kompetencji, ale… każdy z nas był na tym etapie i każdy z nas wpadł w tę pułapkę, gdzie wydaje nam się, że pozjadaliśmy wszystkie rozumy, a prawda jest taka, że jeszcze daleka droga przed nami. Im więcej będziesz nad czymś pracować, im więcej będzie uczyć się w danej dziedzinie, im więcej będzie poznawała na jakim poziomie są kompetencje miękkie programistów, którzy "wymiatają" na rynku, tym większe będziesz mieć poczucie, jak mało jeszcze wiesz i umiesz. Pokora pomaga na tym etapie, dlatego dbaj o nią przez cały czas. Pokora pozwoli Ci twardo stąpać po ziemi, patrzeć na świat obiektywnie, a zarazem pozwoli Ci trzymać się Twojego planu i wypracowanej ścieżki kariery. Bez pokory, będziesz robił 3 kroki do przodu, po czym będziesz się cofał 5 kroków. Dbaj o pokorę od samego początku, analizuj wszystkie uwagi i sugestie innych i doceniaj to, że ktoś mądrzejszy chce Ci pomóc. Przyjmuj wszystko to, co zdecydowanie Ci się przysłuży i wyróżniaj się swoimi kompetencjami miękkimi.

WORK-LIFE BALANCE 

Czy ten punkt powinien w ogóle znaleźć się w miejscu, w którym mówimy o tym, jak sprawnie przejść z etapu juniora do seniora? Przecież to nie ma żadnego związku, wręcz może być hamulcem, prawda? Otóż work-life balance jest bardzo potrzebny, szczególnie gdy jesteś na trajektorii "junior do senior w programowaniu". Aby w pełnym skupieniu móc się uczyć, realizować nowe projekty, nabywać najważniejsze kompetencje i sprawnie przejść do etapu senior developera, musisz mieć swoje własne życie prywatne. Nie będziesz mógł się skupić na jakościowej pracy, jeśli w domu będzie coś nie tak. Nie będziesz mógł się poświęcić dzieciom w wolnym czasie, jeśli w pracy wszystko będzie się waliło. Oba obszary naszego życia są niezwykle ważne i każdy z nich wpływa na pozostały. Oczywiście, raz w życiu prywatnym będzie lepiej niż w pracy, a raz lepiej będzie w pracy niż w życiu prywatnym. Pamiętaj jednak, że każda z tych sfer wymaga Twojej uwagi i jest ważna. Może nawet ważniejsza od jakiegokolwiek rozwoju i zdobywania miękkich kompetencji.

PODSUMOWANIE

Jeśli jeszcze nie jesteś na etapie juniora, nie martw się. Czas upływa bardzo szybko i jeśli będziesz robił wszystko, co w Twojej mocy, aby rozwijać się, już wkrótce osiągniesz wszystko to, o czym teraz marzysz. Już lada moment będziesz śmiał się z tego, jak dobrze było być kiedyś juniorem i znowu… przypomnisz sobie, jak ten czas szybko ucieka. Bądź odważny, śmiały, popełniaj błędy i nigdy, przenigdy się nie poddawaj. Wszystko, co najlepsze dopiero przed Tobą. Psst... a jeśli aktualnie szukasz pracy, gdzie będziesz mógł rozwijać wszystkie te umiejętności wpadnij tutaj i sprawdź kogo aktualnie szukamy.

Świat HR i EB w Branży IT

Ciekawi Cię, z jakimi wyzwaniami i innowacyjnymi rozwiązaniami spotykają się dział HR i employer branding w branży IT? W Mobile Reality chcemy podzielić się z tobą naszym doświadczeniem. Poznaj problemy, które rozwiązujemy, strategie, które nas motywują, oraz kreatywne pomysły, które wprowadzamy w naszych inicjatywach HR i employer brandingu. Zapraszamy do zapoznania się z artykułami na naszym blogu – znajdziesz tam cenną wiedzę:

Zachęcamy do eksploracji tych treści. W razie pytań skontaktuj się z nami. Jeśli chcesz dołączyć do naszego dynamicznego zespołu, zapraszamy do zapoznania się z ofertami pracy w naszej sekcji karier i przesłania swojego CV. Czekamy na kontakt od Ciebie!

Did you like the article?Find out how we can help you.

Matt Sadowski

CEO of Mobile Reality

CEO of Mobile Reality

Related articles

What is CTO? How does a CTO navigate innovation, risk, and system security in today's fast-paced tech environment?

21.02.2024

Unveiling the World of a Chief Technology Officer

What is CTO? How does a CTO navigate innovation, risk, and system security in today's fast-paced tech environment?

Read full article

New career opportunities: challenges posed by the IT industry for individuals over 50. Transition to IT and career changed after 50.

21.02.2024

IT Challenges for individuals over 50

New career opportunities: challenges posed by the IT industry for individuals over 50. Transition to IT and career changed after 50.

Read full article

Three years post-remote work shift, we analyze the return to offices in a post-pandemic era. Discover the best choice for your business in 2024.

21.02.2024

Remote work vs in-office work: final comparison

Three years post-remote work shift, we analyze the return to offices in a post-pandemic era. Discover the best choice for your business in 2024.

Read full article